Zanik gotówki i płatności bezgotówkowe – dlaczego warto zainwestować w terminal płatniczy?

Gotówka odchodzi do lamusa. Coraz więcej osób korzysta z płatności bezgotówkowych, które są szybkie, wygodne i bezpieczne. Nie tylko karty płatnicze, ale także BLIK, Google Pay czy Apple Pay zyskują na popularności. Jakie są zalety płatności bezgotówkowych i dlaczego warto zainwestować w terminal płatniczy? Odpowiadamy w naszym artykule.

Płatności bezgotówkowe – co to jest i jakie są ich rodzaje?

Płatności bezgotówkowe to rozliczenia finansowe dokonywane bez użycia gotówki, czyli banknotów i monet. Płatność bezgotówkowa to sposób rozliczenia finansowego, który nie wymaga użycia gotówki. Polega na tym, że środki pieniężne są elektronicznie przesyłane między dwoma rachunkami płatniczymi, które mogą być prowadzone przez banki lub inne instytucje. Istnieją następujące sposoby zapłaty bezgotówkowej:

Zalety płatności bezgotówkowych

Płatności bezgotówkowe mają wiele zalet zarówno dla klientów, jak i dla przedsiębiorców. Oto niektóre z nich:

Dlaczego warto zainwestować w terminal płatniczy?

Terminal płatniczy to urządzenie elektroniczne służące do akceptacji i realizacji transakcji bezgotówkowych. Terminal komunikuje się z bankiem lub innym dostawcą usług płatniczych i potwierdza autoryzację transakcji. Terminal może być stacjonarny lub przenośny, a także może być zintegrowany z kasą fiskalną lub nie.
Zainwestowanie w terminal płatniczy to korzystna decyzja dla każdego przedsiębiorcy, który chce zwiększyć swoje obroty, zadowolenie klientów i konkurencyjność na rynku. Oto kilka argumentów przemawiających za zakupem lub wynajmem terminala:

Gdzie kupić lub wynająć terminal płatniczy?

W naszym sklepie Maz-Komputery w Wągrowcu znajdziesz nie tylko terminale płatnicze, ale także szeroki asortyment sprzętu komputerowego i akcesoriów. Zajmujemy się również serwisem komputerowym i instalacją oprogramowania. Służymy fachowym doradztwem i pomocą w wyborze najlepszego rozwiązania dla Twojej firmy.
Nie zwlekaj i odwiedź nas już dziś. Zadbaj o swoją konkurencyjność i zadowolenie klientów. Zainwestuj w terminal płatniczy i ciesz się z korzyści płynących z płatności bezgotówkowych. Zapraszamy!