Home Podpis elektroniczny

Podpis elektroniczny

Elektroniczny podpis i jego zastosowanie

Kwalifikowany podpis elektroniczny CenCert stanowi prosty i szybki sposób na podpisywanie dokumentów i umów. Posiada on taką samą formalną i prawną moc, jak podpis w formie własnoręcznej. Warto bliżej przyjrzeć się temu, jak wygląda elektroniczny podpis i w jakich celach może zostać zastosowany.

ZASTOSOWANIE ELEKTRONICZNEGO PODPISU

Elektroniczny podpis znajduje bardzo szerokie zastosowanie, które systematycznie się poszerza. Zyskuje na znaczeniu między innymi dzięki wprowadzanym w polskim prawie ustawom, które wymagają od coraz większej liczby użytkowników, w tym przedsiębiorców, uwierzytelniania za pomocą elektronicznego podpisu.

Już teraz elektroniczny podpis jest obowiązkowym narzędziem przy składaniu sprawozdań do KRS lub, jak w przypadku branży aptekarskiej, przy przekazywaniu danych dotyczących obrotu produktami leczniczymi do Głównego Inspektora Farmaceutycznego.

Ponadto, użytkownicy coraz częściej wykorzystują go do składania deklaracji w ZUS, podpisywania faktur, wszelkiego rodzaju dokumentów biznesowych, a nawet do uczestnictwa w aukcjach na elektronicznych platformach przetargowych. Dzięki użyciu certyfikatu kwalifikowanego możliwe jest również rejestrowanie danych w UODO (Urząd Ochrony Danych Osobowych), przesyłanie danych do GIIF (Generalny Inspektor Informacji Finansowych) oraz kontaktowanie się z urzędami administracji publicznej.
RSIGN KWALIFIKOWANY PODPIS ELEKTRONICZNY “W CHMURZE”

rSign podpis „w chmurze” to najnowsze rozwiązanie Kwalifikowanego Podpisu Elektronicznego udostępnione przez Centrum Certyfikacji CenCert.

Dzięki niemu masz dostęp do łatwego i szybkiego narzędzia do elektronicznego podpisywania wszelkich dokumentów i umów, tak jak przy tradycyjnym podpisie elektronicznym – wszystko przy zachowaniu pełnej mocy prawnej.

od 219 pln + VAT
PODPIS ELEKTRONICZNY – CERTYFIKAT KWALIFIKOWANY

Certyfikat kwalifikowany – e-podpis Cencert to łatwe i szybkie narzędzie do elektronicznego podpisywania dokumentów, umów przy zachowaniu pełnej mocy prawnej.

 

Oszczędzaj swój czas i pieniądze – zamów dowolny zestaw e-podpis. Podpis kwalifikowany w łatwy i szybki sposób zoptymalizuje Twoją codzienną pracę.

od 219 pln + VAT
PODPIS KWALIFIKOWANY ZE ZDALNĄ WERYFIKACJĄ
Wydanie certyfikatu elektronicznego podpisu kwalifikowanego wymaga weryfikacji tożsamości.
od 339 pln + VAT
CZYTNIKI KART
Czytniki kart do kwalifikowanego podpisu elektronicznego.
od 80 pln + VAT
KWALIFIKOWANA PIECZĘĆ ELEKTRONICZNA
Kwalifikowana pieczęć elektroniczna to nowoczesne narzędzie, które można stosować wszędzie tam, gdzie oczekujemy pewności co do zachowania integralności oraz autentyczności pochodzenia dokumentu z danej organizacji / firmy. Do składania pieczęci elektronicznej firma może upoważnić dowolne osoby.
od 1.379 pln + VAT
WĘZEŁ KRAJOWY
Certyfikaty do Krajowego Węzła Identyfikacji Elektronicznej dla urzędów, jednostek samorządu terytorialnego oraz firm do podpisywania żądań i do deszyfracji asercji na potrzeby integracji z Węzłem Krajowym (login.gov.pl).
od 800 pln + VAT
CERTYFIKAT NIEKWALIFIKOWANY (E-PODPIS)

Certyfikat niekwalifikowany to nowoczesne narzędzie stosowane do szyfrowania informacji, autoryzacji urządzeń sieciowych oraz zestawiania bezpiecznych połączeń.

 

Certyfikat niekwalifikowany możesz wykorzystać między innymi do podpisywania wniosków w Zintegrowanym Systemie Monitorowania Obrotu Produktami Leczniczymi (ZSMOPL)

Cena zależy od wymagań klienta
ZNACZNIK CZASU
Kwalifikowany znacznik czasu jest przydatny we wszystkich  sytuacjach, gdy data odgrywa ważną rolę przy weryfikacji i uwiarygodnianiu różnego rodzaju dokumentów, umów czy certyfikatów.
Cena zależy od wymagań klienta
KARTA I AKCESORIA DO CEPIK

Karty ENCARD znajdują się na liście kart rekomendowanych do użytku w systemie CEPiK 2.0. Razem z kartami oferujemy także czytniki.

 

W Twojej codziennej pracy rozważ jako wsparcie także certyfikat kwalifikowany CenCert.

Cena zależy od wymagań klienta